Chlorella BIO (riasa), cca 400 tabliet (100g) Wolfberry

Neohodnotené
€9
Skladom (>5 ks)

Chlorella je jednobunková sladkovodná riasa. Jej názov je odvodený od latinského zelený a malý.

Pre svoj vysoký obsah chlorofylu má sýto smaragdovo zelenú farbu.

Táto superpotravina obsahuje množstvo proteínov (približne 60% hmotnosti), významné množstvo vitamínu A, B2, B3, železo, horčík, zinok, tiež vitamíny B1, B6, C, vápnik a fosfor. 

 

Detailné informácie

Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke. Čím väčšia, tým lepší.
Osobitný prístup
Osobný prístup
som malá firmička, viete s kým komunikujete

Podrobný popis

Medzi dôležité obsahové látky patrí aj chlorofyl a rastový faktor chlorelly nazývaný CGF (Chlorella Growth Factor). Za zmienku tiež stoja aj mastné nasýtené kyseliny ako palmitát, laurát či mystrát. 

Chlorella je riasa pestovaná ekologicky. Inak to ani nejde, nakoľko v znečistenom prostredí na seba viaže škodlivé kovy. Avšak práve pre túto svoju vlastnosť je prospešná pri detoxikácii organizmu. Chlorella je pri pravidelnom užívaní ideálnym riešením čistenia tela aj od dlhodobo usadených toxínov, ťažkých kovov ako ortuť, olovo, urán, kadmium. Súčasne zabraňuje ich hromadeniu v tele. Okrem toho v kombinácii s  minerálnymi vodami s obsahom kremíka, konzumáciou na kremík bohatých potravín alebo výživových doplnkov, napríklad kremeliny a kurkumínom pomáha pri vylučovaní pre telo toxických hlinitých iónov.

Účinky:

upravuje funkciu pečene a jej detox

podporuje činnosť srdca a ciev

prečisťuje trávenie chráni vnútorné orgány

čistí a hojí poškodené sliznice ústnej dutiny, žalúdka a čriev

pôsobí proti prekysleniu organizmu (má silnú zásaditú povahu)

podporuje imunitný systém - obsahuje antioxidanty ako vitamín C

pomáha pri anemických stavoch

pre svoj vysoký obsah železa znižuje cholesterol

pomáha v boji s "tou" najobávanejšou chorobou - redukuje nežiaduce účinky chemoterapie a rádioterapie stimuluje rast a obnovu tkanív

znižuje vysoký tlak a napomáha udržať jeho stabilnú hodnotu

odbúrava ťažké kovy pomáha pri chudnutí znižuje percento tuku v tele, čo súvisí so znížením hladiny cholesterolu udržiava zdravú črevnú mikroflóru

pomáha liečiť ľahké tráviace ťažkosti

protizápalový

antibakteriálny

dezinfekčný

dezodoračný

tehotným ženám pomáha znižovať množstvo jedovatých dioxínov v materskom mlieku, znižuje teda toxické účinky dioxínov na deti i dospelých

pomáha pri únave údajne pomáha aj s fibromyalgiou - na základe referencií mnohých pacientov

Za najsilnejšiu zložku chlorelly je považovaný CFG (Chlorella Growth Factor). Podporuje rýchlosť reprodukcie buniek a tak aj regeneráciu tkanív. Preto je považovaná za účinnú zbraň v boji proti starnutiu. CFG je zároveň aj otáznou (ne)výhodou tohto výživového doplnku v spojení s "tou" najobávanejšou chorobou. Výhodou by bol iba v prípade, že napomáha rýchlej obnove len zdravých buniek.

Dávkovanie: Aby sme dosiahli žiaduce účinky, je potrebné užívať 5 – 10 gramov chlorelly denne, v závislosti od okolností, a to počas jedla alebo po jedle, ale vždy s aspoň hodinovým odstupom od klasických liekov!

Začnite užívať od 3 tabliet denne, s postupným zvyšovaním počas približne 2 týždňov od začatia až kým nie je stolica zelená. Následne užívajte 2 -4 gramy čo je 10 - 15 tabliet denne.

Záleží na tom či užívate aj Jačmeň, ak nie, určite užívajte min. 15 tabliet denne. Rozložte si dennú dávku do 3 dávok, ráno, popoludní a večer. Chorí ľudia, rekonvalescenti, športovci a starí ľudia by mali dávkovanie navýšiť. U detí sú doporučené polovičné dávky, riasu dávkovať 3-10 tabliet denne. Ak si dajú viac nie je potrebné sa znepokojovať, rozhodne im zelené potraviny neuškodia, práve naopak. Zelenými potravinami sa nedá predávkovať, sú prírodné a sú to jednoducho potraviny, ale je zbytočné jesť kvantá, ktoré sa už nevstrebú, teda ak si to nevyžiada zdravotný stav alebo nejaká viróza. V takom prípade môžete zvýšiť dávky na 10 -20 gramov, čo je 50 ks chlorelly denne plus jačmeň. Pri takýchto dávkach pôsobí chlorella ako prírodné antibiotikum. Na noc si môžete dať tabletu do úst a pekne cmúľať, prevencia kazivosti a iných problémov s ďasnami. Tiež je to výborná na rôzne ranky v ústach, po vytrhnutí zuba, aftoch a pod. Buďte poctiví v užívaní a vytrvajte. Kto očakáva zázrak pri občasnom "ďobnutí" tabletky, ten sa nedočká, aj keď aj to je užitočné. Harmonizácia organizmu sa začína prejavovať po treťom mesiaci užívania. Očista vrcholí až šiesty mesiac. Organizmus sme ničili celé desaťročia takže naše telo potrebuje trochu času na poďakovanie za zelené potraviny. Pretože zelené potraviny podporujú organizmus vo vylučovaní cudzorodých látok z tela, je lepšie užívať klasické lieky minimálne hodinu pred užitím zelených potravín. Na začiatku užívania môže dôjsť k zhoršeniu zdravotného stavu, ktoré však netrvá dlho. Ide práve o hromadné uvoľňovanie jedov z nášho organizmu. Trvá cca týždeň, následne sa stav zlepší. Výživový doplnok je nevhodný pre deti do 3 rokov. Nepoužívajte ako náhradu rozmanitej stravy! Neprekračujte odporúčanú dennú dávku! Pri zdravotných problémoch, sa pred užitím poraďte so svojim lekárom. Produkt nie je vhodný pre ľudí, ktorí sú alergickí na niektorú z vyššie uvedených látok.