S-acetyl-L-Glutathion, SAG - najsilnejší antioxidant, 90 kps Superionherbs

Neohodnotené
€37
Skladom (2 ks)

Glutatión je veľmi silný antioxidant, ktorý sa prirodzene tvorí v tele a s pribúdajúcim vekom ho ubúda. Medzi najmodernejšie formy biologicky dostupného glutatiónu patrí S-acetyl-l-glutatión, ktorý je z týchto foriem najúčinnejší.

S-acetyl-L-Glutathion, SAGTM je najpokročilejšia forma biologicky dostupného glutatiónu. Jeho účinnosť je rovnocenná s intravenóznym podávaním glutatiónu. Pridaním acetylovej funkčnej skupiny do molekuly glutatiónu sa prekonali bežné problémy s absorpciou v tráviacom trakte. To umožňuje priamy vstup glutatiónu do buniek.


1 kapsula obsahuje 120 mg S Acetyl- L-Glutatiónu doplneného pre maximálny účinok o 3 ďalšie synergické zložky: resveratrol, acerola a kvercetín.

Detailné informácie

Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke. Čím väčšia, tým lepší.
Osobitný prístup
Osobný prístup
som malá firmička, viete s kým komunikujete

Podrobný popis

Do molekuly glutatiónu bola pridaná funkčná skupina nazývaná acetyl, aby sa prekonali bežné ťažkosti so vstrebávaním v tráviacom trakte a glutatión sa mohol dostať priamo do buniek. Podľa výskumu má acetylovaný glutatión väčšiu stabilitu v krvnom obehu a zvyšuje hladinu glutatiónu v bunkách účinnejšie ako bežný glutatión. Vďaka stabilite molekuly môže glutatión prechádzať aj cez hematoencefalickú bariéru (pôsobí priamo v mozgu).

Z hľadiska stability a biologickej dostupnosti je acetylovaný glutatión novinkou v suplementácii glutatiónu, ktorá sa vyrovná intravenóznemu podávaniu glutatiónu. V porovnaní s intravenóznym podávaním glutatiónu je však oveľa cenovo výhodnejší a jednoduchší na podávanie. Vďaka vysokej stabilite SAG sa môže udržiavať v tráviacom trakte bez degradácie a zvyšovať množstvo glutatiónu priamo v bunke.

Ako S-acetyl-L-glutatión prospieva organizmu

Pozostáva z troch aminokyselín: kyseliny glutámovej, cysteínu a glycínu a je najsilnejším antioxidantom. Hoci ho produkujú všetky bunky v tele, glutatión zohráva obzvlášť dôležitú úlohu v pečeni. Vďaka tomu chráni červené krvinky (v mitochondriách) pred oxidačným poškodením tým, že odstraňuje reaktívne formy kyslíka (voľné radikály), ktoré neustále vznikajú pri metabolizme červených krviniek.

Vyššie hladiny glutatiónu v bunkách sa preto spájajú s vyššou produkciou bunkovej energie a lepším zdravím buniek. Glutatión zohráva dôležitú úlohu aj pri fungovaní imunitného systému a detoxikácii. S pribúdajúcim vekom sa znižuje vlastná produkcia glutatiónu, ako aj jeho produkcia v dôsledku nesprávnej stravy, nadmernej konzumácie alkoholu, stresu, infekcií, toxínov a znečistenia životného prostredia. V dôsledku nedostatku glutatiónu v tele sme náchylnejší na infekcie a choroby, pretože nie sme schopní účinne sa detoxikovať.

Zloženie jednej kapsuly:

S-Acetyl-L-Glutathione 120 mg
Resveratrol 50 mg
Acerola (25 % vitaminu C) 50 mg 
Quercetin 50 mg

100% čisté výťažky, neobsahuje žiadne plnivá ani konzervačné látky.
HPMC rastlinné kapsuly – vhodné pre vegetariánov a vegánov.
Doplnok stravy.

Balenie: 90 kapsulí

Dávkovanie:
Užívajte 1 kapsulu denne ráno alebo večer nalačno.
V prípade oslabenej imunity alebo prechladnutia zvýšte dávku na 2 kapsuly na lačný žalúdok.