Menštruačný kalíšok "BIO" Organicup najmenší - variant MINI

Neohodnotené
€28
Skladom (2 ks)

Kalíšok je z medicínskeho silikónu, je pohodlný, spoľahlivý pre každú ženu (športovkyňu i domasedku), pre každý "typ" menštruácie (či už to mávate ako z hororu, alebo ste jedna z tých šťastných, ktorá takmer nevie, že sa dole niečo deje).

Moderný, ženskému zdraviu neškodný a ekologický spôsob ako zachytávať menštruačnú krv. Vyrobený zo 100% mäkkého lekárskeho silikónu, zložením absolútne netoxický a bez akýchkoľvek chemikálií, vegánsky, certifikovaný. Veľkosťou nepredčí konvenčný tampón (maximálne 5 cm), avšak dokáže zachytiť krv, na ktorú by ste potrebovali až 3 tampóny!

 

Detailné informácie

Darček zdarma
Darček zdarma
ku každej objednávke. Čím väčšia, tým lepší.
Osobitný prístup
Osobný prístup
som malá firmička, viete s kým komunikujete

Podrobný popis

Je vhodný pre každý typ menštruácie. Kalíšok nevysuší vašu pošvu, ako sa to naopak môže stať pri používaní tampónov, vašim intímnym partiám nehrozí žiadna infekcia a nemusíte sa báť ani zápachu, ktorý hrozí pri používaní menštruačných vložiek. Organicup môžete používať vkuse bez jeho vybratia až 12 hodín!

Už žiaden "blbý" pocit, nezabudnúť si vymeniť vložku, skontrolovať stav "tam dolu", žiadne budenie sa v noci kvôli pretečeniu. Kalíšok vás spoľahlivo ochráni pred "nehodami". Pretečie len ak je už plný alebo nesprávne aplikovaný.

Tip: skúste svojou menštruačnou krvou poliať bylinky alebo kvety na záhrade a uvidíte ako sa im bude dariť. Okrem už spomínaných mnohých výhod menštruačným kalíškom šetríme: - SVOJU PEŇAŽENKU - počiatočná investícia sa nám môže zdať vysoká, no len dovtedy, kým si neprerátame koľko peňazí ročne minieme na vložky, či tampóny... U priemernej ženy je to až 600 € /10 rokov. A teraz si predstavte, že na tú istú dobu si vystačíte s 1 kalíškom. - SVOJE ZDRAVIE - najlepšia investícia je investícia do seba a svojho zdravia! Áno, viem, že jeho cena je podstatne vyššia ako cena mnohých iných dostupných na trhu, no nie je kalíšok ako kalíšok.

Všímajte si vždy použitý materiál. V niektorých pôvod, či zloženie ani nepoznáme a niekde je to dokonca guma (ruky preč!!!). Pri OrganiCup máte záruku 100% netoxického čistého medicínskeho silikónu bez farbív, chlóru, lepidiel, toxického dioxínu, či parfémov. - ŽIVOTNÉ PROSTREDIE - myslím, že o tomto nie je potrebné sa podrobne rozpisovať. Všetky vieme koľko sme toho už vyhodili a ako dlho trvá vložkám, kým sa rozložia. Priemerná žena totiž použije za spomínaných 10 rokov 3600 vložiek a tampónov. - SVOJ ČAS - čas venovaný nákupu hygienických prostriedkov, kontrolovaniu "stavu" na wc, výmene (vstávanie v noci), baleniu a vyhadzovaniu použitých hygienických pomôcok, vynášaniu smetí, zarobeniu peňazí na ďalšie hygienické prostriedky. - SVOJE NERVY - už nemusíte tŕpnuť, či sa vám nestala nejaká "nehoda", dumať kam s použitými hygienickými pomôckami, kamuflovať ich kade tade po taške, ak ich nie je kam vyhodiť, organicup stačí vyprázdniť 2x za deň a to sa vám určite naskytne príležitosť súkromia a pohodlia pre bezpečnú opätovnú aplikáciu. OrganiCup môžete pohodlne a bez obáv nosiť aj pri športe.

Venujte sa všetkému na čo máte chuť a nenechajte sa obmedzovať. S kalíškom ste v pohode.

OrganiCup je dostupný v 3 veľkostiach:

Najmenší - variant MINI: Pre teenegerky, panny alebo jednoducho pre tie, ktorým vyhovuje najmenšia veľkosť.

Menší - variant A: Pre ženy do 30 rokov, ktoré ešte nerodili.

Väčší - variant B: Pre ženy, ktoré už rodili, alebo majú už po 30ke. Upozornenie: V prípade používania antikoncepčných prostriedkov ako napr. vnútromaternicového telieska je potrebné sa o používaní kalíška vopred poradiť so svojim gynekológom.

Použitie: 1. Pred prvým použitím ako aj pred každým prvým použitím v danom cykle kalíšok sterilizujte jeho vyvarením po dobu minimálne 3-5 minút. 2. Pred manipuláciou s kalíškom a jeho aplikáciou si dôkladne umyte ruky. 3. Kalíšok zložte podľa inštrukcií uvedených na vnútornej strane krabičky od kalíška (existujú 2 spôsoby skladu). 4. Uvoľnite panvové svalstvo a zvoľte si polohu, ktorá vám najviac vyhovuje - podrep, sed na wc, postoj s jednou nohou vyloženou na wc, ľah...a kalíšok vsuňte do pošvy. Možno vám bude chvíľu trvať, kým sa naučíte správne kalíšok držať, kým nájdete pre seba tú najvhodnejšiu polohu na aplikáciu a ten správny spôsob a hĺbku zasunutia kalíška, no verte mi, chce to len prax a cvik. Po niekoľkých razoch už budete mať techniku zvládnutú. 5. Po aplikácii sa kalíšok vo vašom tele roztvorí a jeho okraje priľnú ku stene pošvy vďaka vytvorenému jemnému vákuu - o tom vás ubezpečí tichý zvuk. Aby ste si boli istá, prstom prejdite okolo obvodu kalíška. Ak je oválny a steny hladké, je aplikovaný správne. Ak je pokrčený alebo pociťujete akýkoľvek diskomfort, kalíšok nie je aplikovaný správnym spôsobom. Uchopte kalíšok (avšak nie jeho výčnelok) a jemne ním točte, aby sa roztvoril alebo aby ste našli tú správnu polohu. Pre uistenie sa o správnej polohe ho môžete skúsiť jemne povytiahnuť. Ak kladie odpor, kalíšok je vložený správne.

Vyprázdnenie kalíška: Podľa potreby a osobných pocitov kalíšok po niekoľkých hodinách (najneskôr však po 12) vyberte jemným stlačením samotného tela kalíška. Prstami sa snažte dostať až k jeho pevnému okraju, aby ste uvoľnili podtlak. Keď začujete jemné "cucnutie", môžete kalíšok vybrať aj za pomoci špičky. Kalíšok vyprázdnite, opláchnite pod tečúcou vodou a vložte naspäť obvyklým spôsobom. Stačí ak ho potom doma opláchnete čistou vodou. Ak nemáte možnosť kalíšok opláchnuť, tak ho len vytrite toaletným papierom. Umývanie kalíška bežným mydlom sa neodporúča, nakoľko môže vyvolať podráždenie a dokonca u niektorých žien i infekciu. Najideálnejšie je výhradne jemné mydlo bez parfumácie, s vyváženým pH. Medzi jednotlivými cyklami uchovávajte kalíšok v priloženom vrecúšku.

Tipy a rady: - Pretŕčajúcu paličku v spodnej časti kalíška môžete aj odstrihnúť alebo skrátiť jednoducho nožnicami. Niektoré ženy si ju naopak chvália, pretože majú kalíšok ako uchopiť. - Ak ste sa s kalíškom ešte celkom nezžili a necítite sa úplne sebaisto, chce to len čas. Kľudne môžete na začiatok jeho používanie "poistiť" vložkou. Časom si odsledujete čo a ako.

Priemer: 37 mm

Výška: 58 mm

Kapacita: 19 ml OrganiCup sa skladá iba z medicínsky schváleného silikónu. Je vyrobený z prírodných materiálov, je veľmi hygienický a antibakteriálny. Je bez bieliaceho činidla, chlóru a krémov. Výrobok je certifikovaný podľa USP CLASS VI, BSI, Quality ISO 9001 Certified System, FDA 177.2600

Výrobca: OrganiCup